Ana sayfa Kadın Acı Eşiğiniz Düşük Mü? O Zaman Jelli Epilasyon Tercih Edin!

Acı Eşiğiniz Düşük Mü? O Zaman Jelli Epilasyon Tercih Edin!

2220
0
Jelli Epilasyon

Epilasyon, istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesidir. Birçok insan, yüzündeki veya vücudundaki tüylerden şikayetçidir. 18-25 yaş arası kadınlarda yoğun tüylenmeler görülür. Tüylerinden şikayet eden erkeklerin sayısında da artış görülmüştür. Epilasyon, tıbbi ve çok yönlü uzmanlık alanıdır. Kalıcı epilasyon bilgi, deneyim ve teknik açıdan donanımlı olmayı gerektirir. Uzman olmayanlar tarafından ticari amaç için yapılan uygulamalar, çeşitli sorunları beraberinde getirir. Bunlardan bazıları; kılların yok edilememesi, ciltte kalıcı iz ve lekeler oluşması gibi durumlardır.

Jelli Epilasyon Nedir?

Elektrik akımı sayesinde, kıl köklerine özel jel iletilmesi yoluyla kılların yok edilmesi işlemidir. Yüksek frekanslı akımı ileten problar, jelin kıl köklerine yedirilmedisini sağlar. Yüksek frekans kullanımının amacı, jeli kıl köklerine iletmektir. Akımın şiddeti, müşterinin akımı algıladığı orana göre ayarlanır. Kıl köklerine tahrip oluşturma gibi durumlar söz konusu değildir. Ağrılı epilasyon yöntemlerini tercih etmeyenler, jelli epilasyon yöntemini tercih ederler.

Jelli epilasyon
Kullanılan Jelin Etkisi Nedir?

Jelli epilasyon yöntemindeki jelin, kullanılan markaya göre farklı etkileri vardır. Jel; kıl kılıfını doldurarak yeni kılların oluşmasını hafifletir veya her uygulamada kıl kılıfını daraltıp tıkanmasını sağlar. Jelli epilasyon, sert kılların tamamen yok edilmesinde etkili değildir. Düzenli uygulandığı zaman, kılların yapısında incelme görülür. Jelin, kıl yapılarına göre çeşitleri bulunmaz. Hassas ciltler, jelli epilasyondan dolayı alerjik reaksiyon yaşayabilir. Her epilasyon modelinde olduğu gibi jelli epilasyonda da, sonuçlar kişinin kıl yapısına ve hormonal düzeyine göre değişir.

Jelli Epilasyon Yönteminde Cilt Temizliğinin Önemi

Bu epilasyon yönteminde öncelikle, müşterinin epilasyon yapılacak bölgesinin temizliği kontrol edilmelidir. Jelin kıl köklerine tam olarak ulaşabilmesi için, gözeneklerin açık olması gerekir. Ciltte kir, makyaj ya da bakım kremi gibi kalıntılar olmamalıdır. Cilt temizliği, uygun kozmetikler veya sabunla yapılmalıdır. Temizlikten sonra mikroorganizmaların etkisiz hale gelmesi amacıyla, antiseptik sıvı kullanılmalıdır. Epilasyon jelinin mikroorganizmalarla karışması, enfeksiyonlara yol açabilir.

 

Foto Epilasyon Yöntemi (İPL) Nedir?

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz!