Ana sayfa Kadın Annelik Estetiği Nedir? Neden Yapılır?

Annelik Estetiği Nedir? Neden Yapılır?

1245
0
Annelik Estetiği Nedir
Annelik Estetiği Nedir

Her kadın doğum sırasında belli bir oranda vücut deformasyonu yaşayabilir. Hamilelik sürecinde ilk olarak kilo alma süreci başlayabilir. Kişi belli bir miktar kilo aldıktan sonra, bu kiloya bağlı olarak da vücut genelinde değişimler ve deformasyonlar artış gösterebilmekte. Yine kiloya bağlı olarak karın bölgesinde çatlakların da oluşması söz konusu olabiliyor.

Doğum evresinde bunlar gayet normal olan değişimler. Kilo almak, kiloya bağlı olarak vücut üzerinde bazı değişikliklerin meydana gelmesi gibi normal seyrinde devam eden süreç, doğum sonrasında toparlanabilir. İyi bir spor programı ve iyi bir beslenme programıyla beraber kilolardan ve oluşan vücut deformasyonlarından kurtulunabilinir. Fakat zaman zaman spora ve iyi beslenmeye rağmen, oluşan olumsuz etkiler düzelmeyebiliyor. İşte bu durumda annelik estetiği devreye giriyor.

Son dönemde yeni anneler arasında çok popüler olan estetik, doğum yapan kadınların da en çok merak ettikleri konular arasında geliyor. Gebelik sırasında oluşan olumsuzlukları en aza indirecek olan estetiğin ne olduğuna ve nasıl uygulandığına bakalım.

Annelik Estetiği Nedir
Annelik Estetiği Nedir

Annelik Estetiği Nedir?

Doğum sonrası estetiği olarak da bilinen annelik estetiği, birkaç operasyonunun bir araya getirilmesi ile yapılan estetik olarak değerlendirilebilir. Kapsamında meme estetiği, karın germe, yağ aldırma operasyonları bulunur.

Nasıl Uygulanıyor? Hangi Operasyonları Bulunuyor?

Bu estetik türünde karın germe ile meme estetiği aynı anda yapılmaktadır. Karın germe operasyonu sırasında Liposuction operasyonu da gerçekleştirilir ve gebelik sırasında oluşan deri sarkması ortadan kaldırılarak karın bölgesinde biriken yağlar çıkarılır.

İkinci olarak ise meme estetiğine geçilir. Meme estetiğinde de emzirmeye bağlı olarak oluşan sarkmalar giderilir ve dikleştirme operasyonları yapılır. Eğer bu operasyon sırasında meme dokusu yeterli gelmezse, implant uygulaması gerçekleştirilebilir.

Annelik Estetiği Operasyonu
Annelik Estetiği Operasyonu

Annelik Estetiği Ne Zaman Yaptırılır?

Annelik estetiğinin yaptırılması için doğumun üzerinden en az 6 ay geçmesi gerekiyor ki doğru süre kararını doktorunuzla beraber alırsınız. Doktorunuz sizin için en ideal olan sürenin belirlenmesini sağlayacaktır. Her ne şartta olursa olsun, doğum yapar yapmaz bu estetiğin yapılacağı anlamı da çıkmasın. Önce bir toparlanma süresine girilmesi gerekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz!