Ana sayfa Bitkisel Bitkisel Çaylar ve Faydaları

Bitkisel Çaylar ve Faydaları

1620
0
Bitkisel Çaylar ve Faydaları
Bitkisel Çaylar Ve Faydaları

Son on yıl içerisine sağlıklı beslenme kampanyaları toplum tabakalarında geniş bir yankı uyandırdı. Birçok farklı il ve ilçede açılan aktarlarda satılan bitkisel çaylar birçok farklı sağlık sorununa alternatif çözümler getirdi. Beslenme uzmanlarının ve hekimlerinin de tavsiye ettiği bitki özlü çaylar çok büyük bir oranda tüketilmeye başlandı.

Papatya Çayı 

Sakinleştirici etkiye sahip olan papatya çayları özellikle uyku problemi olan kişilerin tüketmesi gereken bitkisel çayların başında geliyor. Gece uyku vaktinden 2 saat önce tüketilmesi önerilmektedir. Baş ve mide ağrısı sorunlarını da gideren papatya özlü çaylar özellikle uykuya dalma ve uykudan yorgun uyanma problemleri bulunan yetişkinler için uygundur.

Yeşil Çay 

Hem paketler halinde hem bitki tohumları olarak satılan yeşil çay bitkisel ürünler arasında en çok tercih edilen bir başka çay türüdür. Yemeklerden sonra tüketildiği takdirde hazmı kolaylaştırır ve sindirim problemlerini ortadan kaldırır. Özellikle diyet yapan kişilere de sıklıkla önerilen bu özel çay yağ yakımını hızlandırır ve sağlıklı bir şekilde kilo verilmesini sağlar. Kötü kolesterolü yüksek olan kişiler de sabah ve akşam olmak üzere günde iki fincan yeşil çay içebilir.

Zencefil – Limon Çayları 

Kış çayı olarak da bilinen zencefil limon karışımı çaylar özellikle grip, nezle ve sinüzit gibi hastalıklarda sıklıkla tüketilebilir. Bağışıklık sistemini güçlendiren zencefil- limon aynı zamanda kişilerin çok daha hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar. Doğal bir enerji kaynağı olduğu için çocukların tüketmesinde de bir sakınca bulunmamaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz!