Ana sayfa Böbrek Sağlığı Böbrek Taşına İyi Gelen Eşkina Balık Taşı Nasıl Kullanılır?

Böbrek Taşına İyi Gelen Eşkina Balık Taşı Nasıl Kullanılır?

1997
0
Böbrek Taşına İyi Gelen Eşkina Balık Taşı Nasıl Kullanılır?
Böbrek Taşına İyi Gelen Eşkina Balık Taşı Nasıl Kullanılır?

Böbrek taşının tedavisinde etkili olduğu bilinen eşkina balık taşı, böbrek taşından kurtulmak için kullanılan birçok alternatif tıp yönteminden bir tanesidir. Eşkina balık taşı ülkemizde kolaylıkla ulaşılabilecek doğal bir çözümdür. Safra kesesi rahatsızlıklarına da iyi geldiği bilinen eşkina balık taşının bir süre düzenli tüketilmesi halinde etkisi görülmektedir.

Eşkina Balığı Nedir?

Eşkina balığı; Marmara, Karadeniz, Ege ve Akdeniz’de bulunan yerli bir balık türüdür. Eşkina balığı nadir bulunur ve kayalık bölgelerde yaşamaktadır. Bu balık türü genellikle göç etmez, belirli bir bölgeyi sahiplenerek oradan ayrılmamaktadır. Siyahımsı bir balık olan eşkina balığının kafasında bulunan iki adet balık taşının böbrek taşı rahatsızlığı yaşayan kişilere iyi geldiği bilinmektedir. Eşkina balığının kafasında bulunan balık taşları, yaklaşık olarak 1 – 2 cm genişliğindedir. Balık taşı olarak bilinen bu yapılar esasen bir tür mineraldir ve balığın kafasının sağ ve sol bölümünde bulunmaktadır. Eşkina balık taşı herhangi yapay bir şey içermeyen tamamen doğal bir oluşumdur.

Eşkina Balık Taşı Nasıl Kullanılır?

Eşkina Balık Taşı Nasıl Kullanılır?
Eşkina Balık Taşı Nasıl Kullanılır?

Eşkina balık taşını kullanmak için öncelikle balıkçılardan eşkina balığı satın almak gerekmektedir. böbrek taşına iyi geldiği bilinen eşkina balığını veya direkt olarak eşkina balık taşını balıkçılarda rahatlıkla bulabilirsiniz. Eşkina balık taşının böbrek ağrısına iyi gelebilmesi için suda eritilerek tüketilmesi gerekmektedir. Eşkina balığının kafasında bulunan bir tür mineral olduğu için suda kolaylıkla eriyebilmektedir. Yaklaşık olarak 4 eşkina balık taşını ve yarım limonun suyunu, su ile karıştırarak bir gece dolapta beklettikten sonra içebilirsiniz. Balık taşlarının eriyebilmesi için kırılarak un haline getirilmesi gerekmektedir. Etkili bir sonuç elde etmek için 3 – 4 gün aralıkla hazırladığınız sudan içmelisiniz.

Eşkina Balık Taşı Faydaları Nelerdir?

Eşkina balık taşının yararları vücutta özellikle safra kesesi ve böbreklerde ortaya çıkmaktadır. Eşkina balık taşını kırıp suda karıştırarak düzenli tükettiğinizde zamanla safra ve böbrek rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Safra kesesi ve böbrekteki iltihaplanmaları söküp atmaktadır. Aynı zamanda böbrek taşının düşmesinde de etkili olduğu bilinmektedir. Böbrek taşı düşürme süreci hastanın oldukça zorladığı ve devamlı ağrı yaşadığı bir dönemdir. Böbrek taşından dolayı acı çeken kişiler kısa sürede böbrek taşını düşürmek ve ağrıdan kurtulmak istemektedirler, bu nedenle çoğu zaman alternatif tıp yöntemlerine başvurmaktadırlar. Eşkina balık taşı da böbrek taşı ağrısından kurtulmak için kullanılabilecek bir alternatif tıp yöntemidir.

Robotik Böbrek Nakli Nedir? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Böbrek Taşı Nedir?

Böbrek Taşı Nedir?
Böbrek Taşı Nedir?

Böbrek taşının tanımı, kişinin böbreğinde bulunan kanallarda zaman zaman biriken ve sert bir yapı oluşturan minerallerdir. Böbrek taşı oluştuğunda kişinin böbreğinde bir tür basınç meydana gelir ve bu nedenle hasta şiddetli ağrılar çekmeye başlar. Böbrek taşı ağrısının vücutta yaşanılan en şiddetli ağrılardan biri olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda böbrek taşı bu tıkanıklık nedeniyle kişinin böbreğine zarar vermektedir. Böbrek taşlarını düşürmek için tıbbi veya alternatif yöntemler kullanılmaktadır. Böbrek taşı düşse bile çoğunlukla bir kere oluşan kişide zaman zaman oluşmaya devam etmektedir.

Böbrek Taşı Nasıl Düşer?

Böbrek taşını düşürmek için doktor müdahalesi ile veya doktor tavsiyesiyle uygulanan alternatif yöntemler kullanılmaktadır. Böbrek taşını düşürmek için hangi yöntemin uygulanacağı taşın boyutuna veya böbrek içindeki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Büyük taşlarda cerrahi yöntemlerle taşın vücuttan çıkarılması söz konusu olabilmektedir. Ancak küçük taşlarda doktor kontrolünde kullanılan ilaçlarla veya alternatif tıp yöntemleriyle taşın idrar yoluyla atılması hedeflenmektedir. Böbrek taşı ağrısı çeken kişiler genellikle ağrıdan yüksek oranda muzdarip oldukları için alternatif tıp yöntemlerini sıklıkla tercih etmektedirler. Böbrek taşından kurtulmak için kullanılan alternatif tıp yöntemleri arasında çeşitli bitkileri ve sularını tüketmek, eşkina balık taşı eritip içmek gibi yöntemler bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz!