Ana sayfa Bitkisel Ceviz Suyu Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

Ceviz Suyu Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

66
0
ceviz suyu

Bitkisel yağ açısından çok zengin olan besinlerden biri olan ceviz, başta kalp sağlığını korumak için güzel bir ara öğün atıştırmalık. Cevizin sağlıklı olması, bunun yanında lezzetli olması çok fazla tüketilmesine ve sevilmesine de neden oluyor ama hiç ceviz suyu diye bir şey duydunuz mu? Cevizin faydalarını farklı şekilde ortaya çıkarmayı sağlayan bu su, saymakla bitmeyecek faydalara sahip.

Faydaları anlatmaya başladığımızda artık cevizi direk yemeyeceksiniz. 🙂 Önce suyunu içip sonra cevizi yemeye geçeceksiniz. Önce ceviz suyu nasıl hazırlanır sonrasında faydaları nelerdir anlatalım.

Ceviz Suyu Nasıl Hazırlanmalı?

Suyu hazırlamak çok basit. Ek bir besin ya da katkı maddesi kullanmanıza gerek yok. Suyu hazırlamak çok basit.

  • Bir bardak suyun içine, 4-5 tane olacak şekilde tam ceviz atın.
  • 1 gece boyunca cevizlerin suda kalmasını sağlayın.

Yapacağınız sadece bu. Artık ceviz suyunuz hazırlanmış oldu. Bu suyun vücudumuza faydaları neler şimdi ona bakalım.

ceviz suyu

Ceviz Suyu Faydaları Nelerdir?

Hazırladığınız bu suyu düzenli olarak içebilirsiniz ama faydaları da söylemeden bir not ekleyelim ki sürekli içmek doğru değil. Aralıksız 3-4 ay bu suyu içmeyin. Arada 15 günde bir tatil yapın.

Adet Sancılarını Azaltıyor

Kadınların korkulu rüyası olan adet sancıları için yardımcı bir ürün olarak kullanılabilir. Sancılı geçen süreci daha hafif atlatmanızı sağlar.

Uykuya Dalmanızı Kolaylaştırır

Bir türlü uyku sorununuzu aşamıyor ve uykusuzluk yaşıyorsanız, ceviz suyu sizi sakinleştirecek ve uykuya dalmanızı kolaylaştıracaktır.

ceviz suyu

Alzheimer’ı Engellemede Yardımcı

Ceviz içerisinde bulunan mineraller ve vitaminler, beyin fonksiyonlarını güçlendirici olarak bilinmekte.

Hatta halk arasında şeklinin beyine benzemesi nedeniyle cevizin beyni güçlendirdiği inancı bile vardı. Cevizle hazırlanan su da beyin fonksiyonları için yararlıdır ve alzheimer gibi hastalıklara karşı biraz daha dayanıklı olmanızı sağlar.

Zayıflatıcı Etkisi Vardır

Ceviz içerisinde yer alan protein özleri, içtiğiniz suda da aktif bir şekilde yer alır. İşte bu protein özleri de vücutta yağ yakma hızının artmasını sağlar.

Ceviz suyu hakkında en çok bilinen faydalar bunlar. Sizin de bildiğiniz faydalar var mı? Daha önce hiç bu suyu düzenli içmeyi denediniz mi? Nasıl sonuçlar aldınız? Bizimle paylaşmayı unutmayın.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz!