Ana sayfa Cilt Bakımı Cildi Güzelleştirmek için Altın Tüyolar

Cildi Güzelleştirmek için Altın Tüyolar

2377
0
Cildi Güzelleştirmek için Altın Tüyolar

Cildi Güzelleştirecek Öneriler

Her insan pürüzsüz, parlak, canlı ve güzel bir cilde sahip olmak ister ve hangi yaşta olursak olalım, güzel bir cilde sahip olmak için çaba harcarız. Cilt ne kadar canlı ve güzel olursa o kadar genç görünürüz. Genç ve güzel bir cilde sahip olmak aslında sağlıklı bir cilde sahip olmak anlamına gelir.
Cilt en büyük organımızdır. Cildimizi, birçok zararlı ışından, mikroplardan, ısı değişimlerinden ve daha birçok dış etkenden vücudumuzu koruyan şeffaf bir zırh olarak düşünebiliriz. Solunum, vücut ısısını dengeleme, dış dünyayla iletişim ve daha birçok görevi olan cildin sağlıklı olması yaşam kalitesini artırmak anlamına gelir.

Cildi Güzelleştirmenin Yolları

Her ne kadar asıl amacımız güzel görünmek olsa da cildi güzelleştirmek aynı zamanda yaşlanmayı geciktirmek ve sağlıklı bir cilde sahip olmak anlamına gelir. Peki, cildi güzelleştirmek için neler yapmalıyız? Hangi yöntemler ile yaşlanmayı geciktirebiliriz?

Cilt güzelliği için birçok kozmetik ürün bulunmaktadır. Bunların içinde iyi neticeler alabileceğiniz ürünlerde bulunmaktadır. Ama biz yazımızda cildi güzelleştirecek, doğal yolları anlatacağız.

Doğal Yollar İle Cildi Güzelleştirmek

Belirtelim ki bu yöntemler öyle bir günde karşılık alacağınız yöntemler değil. Doğal, sağlıklı ve uzun süreli etkisi olan ve hatta hayat boyu uygularsanız kalıcı yöntemler. Etkisini de birkaç ay içinde göreceksiniz.

  • Kötü alışkanlıklara elveda deyin. Sigara, alkol vb. tüm kötü alışkanlıkları bırakın. Sağlık açısından zararlı olmasının yanı sıra bir de cildi kurutur, cildi pürüzlü ve kırışık bir hale getirir. Daha güzel görünmek istiyorsanız, bu alışkanlıklardan kurtulun.
  • Bol bol su için. İnsan bedeninin %70’inin su olduğunu düşünürsek, bedenimizi susuz
    bırakmanın ne kadar sağlıksız bir durum olduğunu anlayabiliriz. Cildin kuru görünmesi, nemini kaybetmesi sağlıksız ve güzel olmayan bir cilt anlamına gelir. Günde en az 2 litre su içmeye dikkat edelim.
  • Yaz aylarında özellikle güneş altında uzun süre kalmamaya özen gösterelim. Güneş ışınları, fazla maruz kalındığında cilde zarar verir, lekeler oluşturabilir, hastalıklara ve hatta ölümlere dahi sebebiyet verebilir. Yaz aylarında, özellikle çok dışarıda vakit geçirenler güneş kremi kullanmalı, şapka ve gözlük gibi bedeni güneşten koruyacak giysi ve aksesuarlar tercih etmelidir.
  • Düzenli uyku şart. Cildimiz uykuda kendini yeniler. Günde ortalama 8 saat uyuyarak hem dinç, hem de sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.
  • Bazı yiyecekler cilt sağlığına iyi gelmektedir. Bunları kimileri yüze sürebilir ama tüketmenizi de tavsiye ediyoruz; salatalık ve domates gibi sıvı miktarı çok olan meyve ve sebzeler, kırmızı meyveler, bitter çikolata, yoğurt, somon balığı…

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz!