Ana sayfa Genel Cildi Yaşlandıran Hatalar Neler?

Cildi Yaşlandıran Hatalar Neler?

1660
0
cildi yaşlandıran hatalar

Gün içerisinde güneş ışığına maruz kalmanız, aldığınız radyasyon, en önemlisi de zaman cildinizin yaşlanmasına neden olur. Yani bakarsanız zaten doğal sürecinde zamanla cildiniz yaşlanmakta. Zaten birçok etki var ve sürekli cildimiz yaşlanma süreci içerisinde. Buna bir de yanlış uygulamalar eklenince, cildin yaşlanma hızı da artış gösteriyor. Peki, cildi yaşlandıran hatalar neler?

Bu hataları bilmek önemli çünkü bir hatayı yapmayacaksanız ve bu hatanın sonuçlarıyla karşılaşmayacaksanız önce hatanın ne olduğunu bilmeniz lazım. Gelin en sık yapılan hatalara bakalım.

Cildi Yaşlandıran Hatalar ve Dikkat Edilecekler

Hemen herkesin aklına gelecek ilk şey ağır yapılan makyajlar olacak. Evet ağır yapılan makyajlar cildinizin çok hızlı bir şekilde yıpranmasına ve yaşlanmasına neden olur ama bunu ayrı bir madde olarak eklemeye gerek olmadığını düşünüyorum.

Sigara İçmek

Sigara vücudun kimyasını bozan bir madde. İçerisinde bulunan kimyasal maddelerin etkisi düşünüldüğünde, cildi yaşlandıran hatalar listesinde ilk sırada bulunan sigara, kesinlikle bırakılması gereken alışkanlıklardan bir tanesi.

Cildi yaşlandıran

Çok Hızlı Kilo Almak ve Vermek

Cildiniz aslında belli bir seviyeye kadar esnek yapıdadır. Düzenli bir aralıkta kilo almak ya da kilo vermek herhangi bir soruna neden olmayacaktır.

Fakat çok hızlı kilo almak ya da çok hızlı kilo vermek cildin yapısını bozabilir. Yüzdeki yağ dokularında da bir düzensizlik oluşabilir ve bu cildinizin daha yaşlı gözükmesine neden olur.

Kötü Beslenme Alışkanlığı

Bana ne yediğinizi söyleyin size ne olduğunuzu söyleyeyim gibi güzel bir laf var. Yedikleriniz bu kadar önemli.

Hazır beslenme, sürekli kızartma ürünleri tüketme ve sağlıksız yağlardan beslenmek ciltteki oksidasyonu yükseltecektir. Bu da zamanla yüzünüzdeki kırışıklıkların artmasına ve cildi yaşlandıran bir etki oluşmasına neden olacak.

cildi yaşlandıran hatalar

Güneşe Uzun Süre Direkt Maruz Kalmak

Özellikle yaz aylarında güneş ışınlarının dik olduğu saatlerde dışarı çıkmayın. Güneş ışınları dik geldiği zamanlarda, cildi yıpratabilir. Bunun için koruyucu güneş kremleri kullanmak ve dışarıya çıktığınız saatlere dikkat etmeniz önemli.

Cildi yaşlandıran hatalar bunlar kadar az değil elbette. Ama işin temeli her zaman olduğu gibi her şeyiyle sağlıklı yaşama dayanıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz!