Ana sayfa Erkek Çocuk Sahibi Olma İhtimalini Erkeklerde Artıran Gıdalar

Çocuk Sahibi Olma İhtimalini Erkeklerde Artıran Gıdalar

2289
0
Çocuk sahibi olma

Çocuk sahibi olma isteği bulunan ancak, sperm değerleri yetersiz gelen erkeklerin bitkisel tedaviye yönelmeleri oldukça fayda sağlıyor. Bazı gıdaların tüketilmesi, sperm sayısını ve sperm değerlerini yükselterek baba olma ihtimalini artırıyor. Herhangi bir korunma yöntemi olmadan, düzenli ilişkiye rağmen çocuk sahibi olamamak, genelde kısırlık rahatsızlığını ortaya koyuyor. Yapılan araştırmalara göre de problem, %60 oranında erkeklerde görülüyor. Bu durumun sebeplerinin en başında sigara ve alkol yer alıyor. Baba olmak isteyen erkeklerin sigara ve alkolden vazgeçmesi gerekiyor. Diğer yöntem ise, mucize gıdaları tüketmekten geçiyor.

Çocuk Sahibi Olma Konusunda Fayda Sağlayacak Gıdalar

Keçiboynuzu: Erkeklerin kısırlık tedavisinde en çok kullanılan besindir. Sperm ve yumurtanın etkileşimini sağlar. Enzimlerin aktivitesini yükselten bileşimler içerir.

Kuşkonmaz ve avokado: Enerji kaynağı olarak bilinir. Antioksidan özelliği bulunur. L karnitin açısından zengin olduğu için çocuk sahibi olma konusunda erkeklere fayda sağladığı bilinir.

Ay çekirdeği ve kabak: Spermlerin hareketini ve sperm sayısını artırır. Protein eksiğini tamamlar.

Ispanak, zencefil, karnabahar: Spermlerin sayısını artırdıkları bilinir. Aynı zamanda sperm hızına da etki eder. B6 vitamini açısından zengin oldukları için kısırlık tedavisinde önemlidir.

Turunçgiller: Spermlerin genetik özellikleri üzerinde etkilidir. Aynı zamanda erkeklerde stresi de azaltır.

Fındık ve fıstık: Spermin genetik materyalinin meydana gelmesinde önemli yer tutar. Bolca folik asit barındırması açısından fayda sağlar.

Diğer önemli gıdalar; et ve et ürünleri, sakatat, çakşır otu, domates, patates.

 

Erkeklerde Kısırlık Belirtileri

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz!