Ana sayfa Spor Egzersiz Yaparken Verimi Azaltan Hatalar!

Egzersiz Yaparken Verimi Azaltan Hatalar!

1541
0
egzersiz yaparken verimi azaltan hatalar

Yapılan egzersizden verimli bir sonuç alabilmek için en iyi adım %100 oranında odaklanmaktır. Spor yaparken dikkati dağıtan unsurlar ortadan kaldırılmalıdır. Bu unsurlar hedefe ulaşma yolunda engel teşkil eder. Peki, egzersiz yaparken verimi azaltan hangi hatalar ortadan kaldırılmalıdır?

Egzersiz Yaparken Verimi Düşüren Hatalar Hangileridir?

Sporunuzu verimli şekilde sürdürmek için dikkat etmeniz gereken noktalar nelerdir? Hangi hatalardan kaçınmak gerekir?

1. Telefona Bakmak

egzersiz yaparken verimi azaltan hatalar

Egzersiz sırasında telefonu çantanıza koyun veya dolaba kaldırın. 60 dakika telefondan ayrı kalmanız zor gelebilir, fakat dikkatinizi dağıtan unsurlardan ayrı kalmak spora odaklanmayı sağlar. Müzik dinlemek için telefonu kullanıyorsanız; uçak modunu deneyin.

2. Egzersiz Yaparken Verimi Azaltan Hatalar Listemizde Bir Diğeri Şarkı Değiştirmek

müziği değiştirmek

Çalan şarkıyı sevmediğiniz için defalarca koşu bandını durdurmak ya da herhangi bir egzersizi yarıda kesmek; kalp atış hızını azaltır. Bu tarz problemler için şarkı listesini önceden ayarlamanızı öneririz.

3. Giyim Tercihi

egzersiz yaparken verimi azaltan hatalar

Zihinsel olarak spora odaklanmak ve kıyafetlere kafayı takmamak için, üzerinize iyi oturan ya da kendinizi rahat hissedeceğiniz kıyafetleri tercih edin. Çok dar veya çok bol kıyafetlerden özellikle kaçının. Aşırı bol olan kıyafetler, yerlerde sürünen eşofman modelleri ya da ayağa tam olarak oturmayan spor ayakkabıları kullanmayın. Bu tarz eşyalar şevkinizi kırabilir ve özellikle bazı spor aletlerinde kazalara yol açabilir. Çok dar olan kıyafetler ise hareket kısıtlılığı yaratır. Sporunuzu rahatça yapamazsınız.

4. Spor Salonunda Sohbete Dalmak

sohbet etmek

Salonda tanıdıklarla bir araya gelmek veya yeni arkadaşlar edinmek iyi gibi gözükse de, egzersiz yaparken verimi düşüren hatalar arasında yer alıyor. Sohbetleri genellikle molalarda veya spor bitiminde yapabilirsiniz. Programınızı sekteye uğratmamak adına, aşırıya kaçmadan insanlarla sohbet etmeye dikkat etmelisiniz.

5. Egzersiz Yaparken Saate Bakmak Da Verimi Azaltan Hatalar Arasında!

saate bakmak

Bu hareket dikkatinizi dağıtmayacak gibi dursa da, yoruldukça saate bakmak maalesef dikkati dağıtıp, verimi azaltıyor. Sık sık kolunuzdaki saate bakmak, gereğinden az efor harcamanıza yol açıyor. Mümkünse, mola saatinde uyarı vermesi için saati ayarlamanız ve onun dışında saate bakmamanızı öneriyoruz.

Bikram Yoga Nedir? Faydaları Nelerdir?

NabızTR İnstagram Hesabımızı Takip Edin: @nabiztrcom

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz!