Ana sayfa Erkek Erkeklerde Saç Dökülmesi

Erkeklerde Saç Dökülmesi

1749
0
Erkeklerde Saç Dökülmesi
Erkeklerde Saç Dökülmesi 
Her erkeğin görsel olarak en çok istediği gür ve sağlıklı saçlara sahip olmaktır. Lakin zaman içerisinde saçlarda kaybın oluşması, insanın aklına saç neden dökülür sorusu getiriyor. Buna bağlı olarak da farklı farklı cevaplarında oluşumuna sebebiyet veriyor. Erkeklerde genel olarak görülen saç dökülmesinin birçok nedeni bulunmaktadır.

Bu nedenlerin başında aileden gelen genetik nedeniyle saç dökülme durumu en başta gelmektedir. Lakin saç dökülmesi olarak bilinen saç kaybının en önemli sebebi vücut ve saç yapısının yağlı olmasından da kaynaklanmaktadır. İşte bu durum saç dökülmesi üzerinde en etkili olan hususların başında gelmektedir.

Yağlı olan saçların özellikle de bazı erkekler tarafından uzatılması saç köklerinin güçsüzleşerek dökülmesine sebep olur.

Nitekim saçın dökülmesindeki bir diğer durum ise keratin adı verilen ve insan vücudunun kendiliğinden üretebildiği yapının azalmasıdır. İşte bu durum sert ve canlılığını yitiren saçların oluşumu ile beraber saç dökülmelerini de getirmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz!