Ana sayfa Ağız & Diş Evde Dişlerimizi Nasıl Beyazlatırız?

Evde Dişlerimizi Nasıl Beyazlatırız?

1448
0
Evde Dişlerimizi Nasıl Beyazlatırız?

Herkes dişlerinin inci gibi bembeyaz olmasını ister. Peki evde kendi imkanlarımızla dişlerimizi nasıl beyazlatırız? Unutmadan hatırlatmak isterim hepimizin uzun süre beyaz dişlere sahip olma imkanı yok, çünkü her insanın asıl diş rengi tam beyaz degildir.

Evde dişlerimizi beyazlatabilir miyiz? Evde kullanılan yöntemler sağlıklı mıdır? Sirke ve karbonat işe yarar mı? Uzman görüşleri nelerdir? Bu soruların cevapları merak ediyorsanız içeriği okumaya devam ediniz.

Evde kullanılan bir çok yöntem asit içeriklidir, uzun süreli kullanımlarda diş hassasiyeti yaşayabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaştığınızda kullanmayı bırakmalısınız ve diş minenize zarar vermemek adına haftada 1 2 kez uygulamalısınız. Peki nedir bu yöntemler hep birlikte bakalım.

1.LİMON KARBONAT VE TUZ ÜÇLÜSÜ:

Yapılışı: 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı sofra tuzu ve limonun suyunu sıkın köpürene kadar karıştırın, diş fırçası yardımıyla dişlerinize uygulayın.

Bu yöntemi haftada 1 kez uygulayın, dişlerinizin beyazladığını ve diş lekelerinizden kurtulduğunuzu göreceksiniz. Hassasiyet durumunda kullanmayı bırakın.

2.ÇİLEK

Yapılışı: Çileği ezerek püre haline getirin ve dişlerinize uygulayın.

Bu yöntemi haftada 1 2 kez uygulayın. Çileğin yapısındaki katı asit diş plak oluşumunu önler, beyazlatmanın yanı sıra zararlı bakterileri ve mikroorganizmaları yok eder. Hassasiyet durumunda kullanmayı bırakın.

3.KARBONAT

Yapılışı: Diş fırçanızı ıslatarak karbonata batırın ve dişlerinize uygulayın.

Bu yöntemi hafta 3 4 kez uygulayabilirsiniz. Karbonat renk açıcı özelliğe sahiptir, düzenli kullanımda dişlerinizin beyazladığını göreceksiniz. Hassasiyet durumunda kullanmayı bırakın.

4.MUZ KABUĞU

Yapılışı: Dişlerinizi fırçalayıp temizledikten sonra muz kabuğunu alın ve dişlerinizi ovun.

Bu yöntemi her gün kullanabilirsiniz. Potasyum ve magnezyum bakımından zengin olan muz dişlerini beyazlatmada yardımcı olacaktır. Hassasiyet durumunda kullanmayı bırakın.

5.DEFNE YAPRAĞI VE PORTAKAL:

Yapılışı: Kuru defne yapraklarını un haline getirin ve portakal kabuğu rendesiyle karıştırıp dişlerinize uygulayın.

C Vitamini içeren sebze ve meyvelerin dişleri beyazlattığı bilinmektedir. Portakal dişleri beyazlatırken, defne yaprağı mikropları öldürür. Hassasiyet durumunda kullanmayı bırakın.

UZMANLAR NE DİYOR?

Bu yöntemlerin dişleri beyazlatmak için kullanıldığını fakat modern tıpta bu yöntemlerin yer almadığını belirten uzmanlar dişlerde kalıcı hasara neden olacağı konusunda hemfikirler.

Diş beyazlatma hakkında daha fazla bilgiye uzman bir diş hekimine başvurarak ulaşabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz!