Ana sayfa Kadın Foto Epilasyon Yöntemi (İPL) Nedir?

Foto Epilasyon Yöntemi (İPL) Nedir?

2927
0
Foto Epilasyon Yöntemi

Erkek ve kadınların çoğunda istenmeyen tüy problemi görülür. Tüylerden kurtulmanın en iyi yolu, artık epilasyon olarak biliniyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, çeşitli epilasyon uygulamaları yapılıyor. Bunlardan bir tanesi de foto epilasyon tekniğidir. Foto epilasyon; fotoğraf makinesinin flash ışığına benzeyen, kuvvetli ve değişik dalga boylarında ışıklar taşıyan, enerjisi yüksek bir sisteme sahiptir. Flash lamba teknolojisi, lazerden tamamen farklı bir mekanizmadadır. Lazer epilasyonda tek dalga boyutu varken, foto epilasyonda dalga boyutu 550 nm ile 1200 nm arasındadır.

Foto Epilasyon Yönteminin Uygulanışı ve Genel Özellikleri

Yüksek enerjili ışınlar, deriye uygulanır ve kıl kökünün çevresindeki melanin yardımıyla emilimi gerçekleşir. Emilim sonucundan meydana gelen ısı enerjisi sayesinde, kıl kökü tahrip edilir. Ölen kıl hücreleri, yeni kıl üretemeyecek duruma gelir. Foto epilasyon yönteminde değişik dalga boyutları kullanıldığı için, aynı kişinin farklı bölgelerine uygulanabilme özelliğini barındırır. Bu özellik, tedavi sürecine esneklik kazandırır. Ancak, epilasyonu uygulayan kişinin; gerekli bilgi ve becerilere sahip olması gerekir. Lazer epilasyona göre, foto epilasyon uygulamalarının; ayva tipi tüylerde daha etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Tedavi sonrasında, esmer ciltlerde daha sık olmak kaydıyla; su toplama, yanık, beneklenme gibi durumlar az da olsa görülmektedir. Lazer epilasyondan farklı olarak, bu epilasyon modeli; paradoksal kıllara sebep olabilir. Bu yan etki, genelde hormonal bozukluğu olan kişilerde görülür.

Foto epilasyon tedavisinin ilk 12 haftasından sonra, kıl sayısında %60’lara ulaşan bir azalma görülür. Birden fazla seanslarda uygulandığı zaman, %75 oranında kılların azaldığı kesindir.

 

Acı Eşiğiniz Düşük Mü? O Zaman Jelli Epilasyon Tercih Edin!

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz!