Ana sayfa Bitkisel Goji Berry Nedir? Sağladığı Faydaları Neler?

Goji Berry Nedir? Sağladığı Faydaları Neler?

2301
0
Goji Berry

Türkiye’de Kurt üzümü olarak da anılan Goji Berry meyvesi, halk arasında çok bilinmiyor olsa da ihraç bile ettiğimiz faydası oldukça fazla olan meyveler arasında yer alıyor. Şekli ve rengi nedeniyle kurt üzümü olarak da adlandırılan meyve, başta zayıflamak isteyenlerin ilk başvurdukları besinler arasında.

Çok ağır hastalıklara bile etkisi olan meyvenin sağlığımıza olan etkisine daha yakından bakalım. Bakalım Goji Berry ne fayda sağlıyor ve vücuda etkileri neler?

Goji Berry Faydaları

Haberleri takip ediyorsanız, mutlaka denk gelmişsinizdir bu meyve 2017 yılında kalite ödülü almış ve Çin’e yapılan ihracatlarla adını sıkça duyurmuş olan bir meyve. Kalite ödülü almasında da Çin’den bu kadar talep edilmesinde de ana neden, gençlik iksiri görevi görüyor olması.

En önemli faydası ve tüketilmesinin en önemli nedeni, sağlamış olduğu yaşlanma karşıtı yani anti aging etkisi. İçerisindeki anti oksidan etkisi bir yana lif yönünden çok zengin olmasıyla beraber böyle bir artı sunan kurt üzümü gözle görülür bir şekilde cilt yaşlanmasını durdurabiliyor.

Sağladığı en önemli fayda bu evet ama ya diğerleri? Gelin onlara da bakalım.

Goji Berry

Yağ Yakımında Etkili

Proteinin yapı taşlarından amino asit açısından çok zengin olan bir meyveden bahsediyoruz. Bu meyve içerisinde tam 19 farklı amino asit var.

Bir yandan kas geliştirmek isteyenler için etkili olan besin, bir yandan yağ yakımında etkili. Protein açısından çok zengin olması da önemli artılardan bir tanesi.

Şekerinizi Düzenleyecek

Vücudunuzda insülin üretimi azsa ve buna bağlı olarak şeker hastalığı sorunu yaşıyorsanız, kurt üzümü size yardımcı olacak besinlerden.

Bir yandan şekeri dengeleyen bir yandan ise insülin salgısının artmasını sağlayan meyve, bu şekilde kan şekerini belli bir seviyeye kadar düzenliyor. Ama ilaçla beraber tüketilmesi çok doğru olmayabilir. Bunun için hekiminizden de fikir alın.

Goji Berry

C Vitamini Açısından Zengin

Malumunuz koronavirüs ile savaşıyoruz. Bu virüsün en büyük ilacı ise güçlü bağışıklık sistemi. Bağışıklık sisteminde direnç ve güç arıyorsanız karşınıza C vitamini çıkacak. Goji Berry, C vitamini açısından çok zengin bir besin ve sadece bu nedenle bile tüketilebilir.

En temel faydaları ele aldık ama bu faydalar bile kurt üzümünün ne kadar etkili olduğunun bir kanıtı. Ama şunu bilin ki faydaları var diye bir besinden ölümüne fazla tüketmek hiç doğru değil. Fazla tüketmek tansiyona neden olabilir. Doktora danışmadan tüketmeyeceğiniz gibi fazla da tüketmeyin.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz!