Ana sayfa Diyet Kavun Diyeti Nedir? İşe Yarıyor mu?

Kavun Diyeti Nedir? İşe Yarıyor mu?

1954
0
kavun diyeti

Her yaz başlangıcında diyetler moda oluyor. Aklınıza gelmeyecek kadar çok diyet çeşidi var ve dediğimiz gibi her dönem biri ünlü oluyor. Şu sıralar da kavun mevsiminin gelmesi ile kavun diyeti moda olmaya başladı.

Yazın sonuna doğru popülerleşen bu diyet bir hayli kafa karıştırıcı. Çünkü şöyle bir şey var ki kavunun içerisinde şeker var ve şeker diyet yapan birinin en uzak durması gereken besinler arasında yer alıyor.

Bu durum bir tezatlık oluşturuyor. Ama buna rağmen nasıl oluyor da kavun ile yapılan diyet ünlü hale geliyor ve insanlar bu kadar araştırıyor? Gerçekten bu diyeti uygulayarak kilo vermek mümkün mü?

Kavun Kilo Yapar mı ya da Zayıflatır mı?

Kendinden meyve şekerli bir gıda olması, kavunun kilo aldırabileceği ihtimalini ortaya çıkarıyor. Kavun diyeti ile buna rağmen kilo verebilirsiniz.

Burada anahtar kelimemiz “miktar” olacak. Çok fazla yerseniz evet kilo aldırma etkisi olabilir. Ama bunun yanında kavun; iyot, brom, potasyum ve vitaminler açısından zengin bir besindir.

Metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Metabolizmanız hızlandığı için daha çabuk kilo verebilirsiniz. Söylediğimiz gibi burada anahtar kelimeniz miktar olmalı. Kavunu aşırıya kaçmadan, kararında tüketmelisiniz.

kavun diyeti

Kavun Diyeti Nasıl Yapılır?

Olayı anladıksa miktara dikkat edeceğiniz şekilde bu diyeti nasıl uygulayabileceğinizden bahsedeceğiz.

Günün İlk öğünü Kahvaltı

  • Abartmayacak şekilde istendiği kadar kavun ve yeşil çay

Ara Ögün

  • 1 kase yoğurt ya da çorba. Ama yoğurt tercih edilirse çok daha iyi olur.

Akşam Yemeği

  • 100 -150 gram kadar tavuk ya da balık gibi beyaz et.
  • Karışık ya da çoban salata
  • Bir porsiyon kadar kavun. Aşırıya kaçmayın. Hele ki akşam. 4-5 dilimin üzerine kesinlikle çıkmayın.

Kavun diyeti genelde bu şekilde uygulanıyor ama sürekli uygulanmamalı. Ara ara molalar vererek farklı şekilde de beslenmeniz lazım.

kavun diyeti

En önemli olan bir diğer kısım ise bu diyete başlamadan da önce mutlaka doktora ya da beslenme uzmanına başvurmanız. Vücudunuza uygun diyet mi yoksa farklı bir diyet mi yapmanız gerekiyor bunu öğrenin. Uzmanlardan destek almak her zaman olumlu sonuç verir. 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz!