Ana sayfa Diyet Kilo Aldırmayan İçecek Önerileri

Kilo Aldırmayan İçecek Önerileri

1775
0

Diyet yaparken, birçok besinden uzak durmaya çalışıyoruz. Tabii ki sağlıklı besinlerden söz etmiyorum. Uzak durmamız gereken besinler, genelde şeker içeren ve katkı maddeli besinler oluyor. Ama en lezzetlileri de onlar oluyor bu da bir gerçek. 🙂 Diyet yaparken yediklerimizi çok dikkatli seçiyoruz evet ama ya içtiklerimiz? Çoğu kişi bunu atlıyor ama aslında içecekler de kilo almanıza neden olabiliyor. Ama tıpkı besinlerde olduğu gibi içecekler için de kilo aldırmayan içecekler mevcut.

Şeker dolu gazlı içeceklere alternatif olacak ve daha sağlıklı beslenmenizi sağlayarak kilo vermenize yardımcı olacak bu içerikler için önerilerimiz olacak. Önereceğimiz içecekler metabolizmanızı hızlandıracak ve kilo vermenize yardımcı olacak.

Kilo Aldırmayan İçecekler için En İyi Seçimler

Nane Yaprağı ve Limonla Renklendirilmiş Su: Günlük hayatta mutlaka belli bir miktar tüketmeniz gereken su, dünyanın en yararlı ve en gerekli içeceğidir. Basite indirgenir ama her gün düzenli içilen 1-1,5 litre su; cildi güzelleştirir güzelleştirir, hücre yenilemesini hızlandırır, metabolizmayı hızlandırır ve organların su ihtiyacının karşılanmasını sağlar. Eğer suyu sade bir şekilde içemiyorsanız, tavsiyemiz yaş nane yaprakları ve limon ile renklendirmeniz. Ayrıca tarçın çubukları da kullanabilirsiniz. Böylece suyu sağlıklı bir şekilde biraz daha tatlandırmış olacaksınız.

kilo aldırmayan içecekler

Domates Suyu: Evde yaptığınız, katkı maddesi bulundurmayan domates suyu kilo aldırmayan içecekler arasında ilk 3 içerisinde. Katkı maddesi olmayan 1 bardak domates suyu sadece 80 kaloridir ve besin yönünden de çok zengindir. Portakal suyu ile karşılaştırıldığı zaman, portakal suyunun kalorisi iki kat daha fazladır. Tabii ki içeceğiniz miktarı abartmayın.

kilo aldırmayan içecekler

Yeşil ve Bitki Çayları: Şekersiz tüketilmesi durumunda başta yeşil çay olmak üzere bitki çayları herhangi bir şekilde kilo yapmaz. Üstüne üstük metabolizmayı hızlandırması sayesinde zayıflamanıza yardımcı olur. Ödem atmanıza yardımcı olur ve bu sayede de şişkinliğinizi alır.

kilo aldırmayan içecekler

Kahve: Şekersiz Türk kahvesi, yine kilo aldırmayanlar arasındadır. Ama burada bir koşul var ki o da kesinlikle şeker kullanımı olmayacak.

Kilo aldırmayan içecekler içerisine kendi alternatiflerinizi de ekleyebilirsiniz. Bunlar en çok bilinenleri ama mesela siz hazırladığınız bir detoks içeceğini de kullanabilirsiniz. Anlayacağınız o ki daha çok sayıda sağlıklı içecek tarifi var.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz!