Ana sayfa Cilt Bakımı Koreli Kadınların Cilt Bakım Rutini!

Koreli Kadınların Cilt Bakım Rutini!

2400
0
koreli kadınların cilt bakım rutini

Koreli kadınların cilt bakım rutini nasıldır? Porselen gibi ciltleriyle bütün dünyada nam salan Koreli kadınlar, güzel kalabilmek için neler yapıyor? Çoğu kadının merak ettiği bu konuyu sizler için derledik. Keyifli okumalar…

İşte 10 Maddede Koreli Kadınların Cilt Bakım Rutini!

Bu bakım rutini ilk başta uzun bir süreç gibi görünebilir, ancak bilmenizde fayda var: Paylaştığımız cilt bakım önerilerini her gün uygulamak zorunda değilsiniz. Cildinizin ihtiyacı her ne ise ona uygun adımları takip edebilir ve bakım sıklığını istediğiniz şekilde belirleyebilirsiniz.

cilt bakım

1. Yağ Bazlı Temizleyiciler

Yağ bazlı temizleyici ürünler, ciltteki makyaj ve kirin ilk tabakasını temizler. Ürününüzü kuru cildinize masaj yaparak uygulayın ve sonrasında ılık suyla temizleyin.

2. Su Bazlı Temizleyici ile Devam Ediliyor

Koreli kadınların cilt bakımı su bazlı temizleyici ürünleri kullanmayı da içeriyor. İlk temizleme sonrasında kalan kirleri temizlemek için su bazlı bir temizleyici ürüne geçin. Ürünü yüz ve boyun bölgenize uygulayın, sonrasında ılık su yardımıyla temizleyin.

3. Koreli Kadınların Cilt Bakım Rutini Sırasında Peeling De Var!

Ciltte bulunan makyaj ve kirin ilk tabakasını derinlemesine temizlemek için peeling şart. Peeling için tercih ettiğiniz ürünü kuru cildinize masaj yaparak uygulayın ve sonrasında ılık suyla yıkayın.

4. Tonik Kullanımı

Koreli kadınlar cilt bakımı sırasında mutlaka tonik kullanıyorlar. Çünkü, tonik cildin ph dengesini düzenliyor. Böylece cildin nemsiz kalması önleniyor. Toniği parmaklarınızın ucuna veya pamuğa damlatın, cildinize içten dışa olacak şekilde uygulayın.

5. Esans Tahmininizden Daha Fazla Önemli!

Esans, hücre yenilenmesine yardımcı oluyor ve cildi ölü hücrelerden arındırıyor. Cildi onarıp, nemlendiriyor. Esansı parmaklarınıza damlatın ve masaj yaparak yüzünüze uygulayın.

6. Peki, Koreli Kadınların Cilt Bakım Rutini Sırasında Uyguladıkları Tedavi Yöntemi Ne?

İşte bu adımda devreye serum ya da ampul ürünler giriyor. Bu tarz ürünler ile problemli bölgeyi tedavi edebilir, zamanla cildinizin daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz.

7. Kağıt Maske Koreli Kadınların Cilt Bakım Rutini Arasında Yer Alıyor!

Cildiniz yoğun bir beslenmeye mi ihtiyaç duyuyor? O zaman kesin çözüm kağıt maske! Cilt tipinize uygun olan bir maskeyi, haftada en az 1 kez uygulayın. Böylece yoğun bir şekilde cildinize ihtiyacı olan bakımı yapmış olacaksınız.

8. Göz Kremi Kullanımı

Hasssas olan göz bölgesini nemlendirmek ve korumak amacıyla göz kremi ile bakımını yapmalısınız. Kremi parmak uçlarınızla ilgili göz bölgesine masaj yaparak uygulayın.

9. Nemlendirici Olmazsa Olmaz!

Bu adımda önemli olan, cildinizin tümünü nemlendirmek ve korumaktır. Seçtiğiniz nemlendirici ürünü cildinize nazikçe uygulayın.

10. Güneş Koruyucu

Hiçbir zaman atlamamanız gereken bir adım varsa da bu kesinlikle güneş koruyucu ürün kullanmaktır. Mevsim kış olsa bile, mutlaka güneş kremi kullanmalısınız. Güneş kreminin faydaları tahmin ettiğinizden çok daha fazla. Güneş kremleri, cildinizin yaşlanmasını geciktirir, güneşin zararlı ışınlarından korur ve en önemlisi cilt kanseri olma ihtimalini azaltır. Bu sebeple, her sabah mutlaka güneş kremini kullanın. Ancak, cilt bakımınızın son adımında bu kremi kullanmaya özen gösterin.

Cilt Bakımında Sıkılaştırıcı Ürünlerin Önemi

NabızTR İnstagram Hesabımızı Takip Edin: @nabiztrcom

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz!