Ana sayfa Cilt Bakımı Makyaj Malzemeleri Koronavirüsü Bulaştırır mı?

Makyaj Malzemeleri Koronavirüsü Bulaştırır mı?

1594
0
Makyaj Malzemeleri Koronavirüs

Koronavirüsün bulaşma hızı çok yüksek. Virüsün bulaşma hızı o kadar yüksek seyrediyor ki kafalarda soru işaretleri oluşuyor. Nelerden, nerelerden virüs bulaşır? Nasıl önlemler almak lazım? Soruları sürekli kafamızda. Virüsle alakalı merak edilen çok nokta var ama biz bu yazımızda birinden söz edeceğiz. Özellikle kadınların çok sık sordukları soru “makyaj malzemelerinden koronavirüs bulaşır mı?” sorusuna odaklanacağız.

Makyaj Malzemelerinden Koronavirüs Geçer mi?

Uzmanlar bu konuda açıklamaları çok net. Eğer makyaj malzemesi kullanacaksanız kesinlikle makyaj malzemesini ortak kullanmayın. Sadece size ait ürünler olsun. Ayrıca bu ürünleri kullanırken de çok dikkatli olmak gerekiyor.

Koronavirüs hem ağız çevresinden hem de göz çevresinden bulaşabiliyor. Hem ağızdan hem de gözden bulaşma olması, aslında yüzümüze çok fazla dokunmamamız gerektiğini gösteriyor.

Bu durumda makyaj yapacaksanız, mutlaka ürünler sadece sizin kullandığınız ürünler olmalı ve makyaja başlamadan önce ellerinizi iyice yıkamalısınız. Makyaj sırasında elde bulunan bir virüs, doğrudan bulaş gösterebilir.

Bulaştırma riski yüksek olması nedeniyle bu dönemde makyaj malzemelerini kullanmak çok önerilmiyor ama illa ki kullanacaksanız da bu iki kritere çok dikkat edin.

Makyaj Malzemeleri Koronavirüs

Elleriniz makyaj öncesinde mutlaka temizlenmiş olsun. Tekrar tekrar söylediğimiz gibi ürünler sadece sizin kullandığınız ürünler olsun.

Özellikle kuaförlerde makyaj yaptıran kadınlar için de bunun kesinlikle önerilmeyen bir durum olduğunu eklemiş olalım. Sonuçta virüs her yerden bulaşabiliyor ve yayılma hızı da çok yüksek. Makyaj malzemeleri de bunun için bir araç olarak sayılabilir ve tabii ki risk faktörü vardır.

Mümkünse bir süre makyajınızı hijyen kriterlerine uyarak kendiniz yapmaya özen gösterin. Böylece yeni bir bulaş riskini de ortadan kaldırmış olursunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz!