Ana sayfa Genel Ödem Atmak için 5 Önemli Tavsiye

Ödem Atmak için 5 Önemli Tavsiye

1337
0
ödem atmak

Ülkemizde yaz ayları gerçek anlamda sıcak geçiyor. Sıcağın sağlığımız üzerinde bir çok etkisi var. Mesela sıcakla beraber artış gösteren ödem sorunu. Havanın sıcak olmasının etkisiyle, damarlarda bir miktar genişleme oluyor ve buna yanlış beslenme ile hareketsizlikte eklendiği zaman ödem sorunuyla karşı karşıya kalıyorsunuz. Hareketinizi kısıtlayan ve şişkinlik hissi veren bu ödemi atmak ise yine size düşüyor. Evet yaz aylarında vücut daha fazla ödem toplamaya yatkın oluyor ama doğru beslenme ödem atmak için yeterli.

Ödemin oluşturduğu şişkinlikten kurtulmak isteyen takipçilerimiz için doğru seçimler yapmanızı sağlayacak 4 altın öneriyi bir araya getirdik. Sadece bu 5 öneri bile sorununuzu çözmede faydalı olacak.

Ödem Atmak için Mutlaka Bunları Uygulayın!

  • Yeterli Su Tüketmek: Tezat bir durum var değil mi? Vücutta tutulan fazla sudan şikayet ediyoruz ve bu sorunu çözmek için su için diyoruz. Başta tezat gibi gelse de her işin olduğu gibi bunun da bir mantığı var. Vücudunuzun sürekli suya ihtiyacı var. Eğer siz vücudunuza yeteri kadar sıvı almıyorsanız, başta beyin olmak üzere vücudunuz bunu anlıyor ve var olan suyu tutuyor. Tabii ki bu da ödem oluşturuyor. O zaman ne yapmamız lazım basit sonuç yeterli miktarda su tüketmeliyiz. Ne çok fazla ne çok az.

ödem atmak

  • Ananas: Ananas hem lezzetli hem de lezzetli olduğu kadar sağlıklı. Hele ki mesele ödem atmak olunca, ilk başvurulacak meyveler arasında geliyor. 2 dilimi aşmayacak şekilde tüketeceğiniz ananas, içerisinde bulunan bromalinin sayesinde ödem atmanızı sağlar.
  • Kiraz Sapı: Ödem atmak için en yaygın kullanılan yöntemlerden biri olan kiraz sapı çayı, gerçekten etkilidir. Kirazı yedikten sonra kiraz saplarını ayırın ve bir miktar kurutun. Bir miktar kuruttuktan sonra, sapları kaynatın ve günde 1 bardağı geçmeden tüketin. Görün bakın etkili olacak.

ödem atmak

  • Kivi: Lezzetli ve sağlıklı besinler arasındaki kivinin içerisinde pektin adı verilen bir madde var ve bu ödem atmada etkili. Ama çok fazla tüketmemeye özen gösterin. Günde 1-1,5 ideal olacaktır.

Hep besinleri söyledim ama ödem atmak denildiğinde birinci derece beslenmek ise, ikinci derece ise harekettir. Olabildiğince hareketli olun. Düzenli yürüyüşler yapın ve egzersizi unutmayın.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz!