Ana sayfa Genel Saç Dökülmesi Neden Oluyor? 4 Ana Neden

Saç Dökülmesi Neden Oluyor? 4 Ana Neden

1337
0
Saç dökülmesi

Saç dökülmesi, özellikle erkeklerde çok sık görülen ve birçok kişinin kafaya taktığı, sorun ettiği bir konu. Atık bu alanda çok ilerleme var ve tamamen saçınız dökülmüş olsa bile saç ektirmeniz mümkün. Saç ettirme yöntemleri de öyle eskisi gibi basit yöntemler değil. Daha acısız, daha kısa süren birçok yöntem var.

Evet farklı çözüm yöntemler var ve saç ekimine kadar varan işlemlerle bu sorunu çözebilirsiniz ama hiç saç dökülmesinin arkasında yatan nedenleri düşündünüz mü? Nedenler çok önemli çünkü bazen nedenler bile sorunun çözümü için yeterli olabiliyor.

En Sık Görülen Saç Dökülme Nedenleri Neler?

Nedenlere geçeceğiz ama bunun çok fazla yaşla ilgisi olmadığını da ekleyelim. Yani 25 yaşında da saçınız dökülebilir 40 yaşında da. Nedenlere bakalım.

Kozmetik Ürünler

Sanıldığının tam tersine kozmetik ürünler saçın çoğu zaman düşmanıdır. Kimyasal bir ürün her zaman düşmanınız. Çok fazla şampuan kullanmak saçın yapısını bozacaktır. Saç köklerinde saçı besleyen yağ dokusunun kaybolmasına ve saçın yıpranmasına neden olacak ve dökülmeler başlayacaktır.

Bunun için kullanacağınız şampuanlara çok dikkat edin. Mümkün olduğunca doğal üretim şampuanları tercih edin ve şampuan kullanımını düzenleyin.

Her gün şampuan kullanmayın. Eğer bu nedenden dolayı saçlarınız dökülüyorsa, kullandığınız ürünleri değiştirmeniz ve dediğimiz gibi daha seyrek şampuan kullanmanız, dökülmeyi engelleyecektir.

Saç dökülmesi

Beslenme Hatası

Yanlış beslenmek vücut sağlığını olumsuz etkilediği gibi saç sağlığını da olumsuz etkiler ve saç dökülmesi sorununu ortaya çıkarır.

Özellikle fast food besinler burada çok olumsuz bir sonuç oluşturuyor. Beslenmenizi düzenleyin ve omega 3 yönünden zengin olan besinler tüketmeye çalışın. Daha sağlıklı beslenmek ve su tüketimine de önem vermek, saçlarınızı güçlendirecektir.

Saç dökülmesi

Genetik Durum

Saç dökülmesi için en temel nedenlerden birisi genetik faktörler. Saç dökülmesi ailenizden geliyorsa, yani yakın akrabalarınızda dökülme varsa, üzgünüm ama sizde de olabilir.

Stres Faktörü

Stres, kötü beslenme gibidir. Hayatınızı stresle geçiriyorsanız, vücudunuzu çok yıpratıyorsunuz bunu bilin. Çok fazla olumsuz etkisi olduğu gibi stres, saçınızın da sağlığını bozabilir. Bunu söylemek dile kolay ama mümkün olduğunca stresten uzak durmaya çalışın.

Saç dökülmesi

Saç dökülmesi için 4 nedeni ele aldık. Baktığınızda göreceksiniz ki genetik faktörler dışında sizin müdahale edeceğiniz durumlar var. O zaman sorununuzu çözmek için neden ilk adımı atmayasınız?

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz!